Building Bridges – Raport i podsumowanie projektu

Za nami trwający od 1.03.2024 do 31.10.2024 projekt, podczas którego pracowałyśmy w ramach Zintegrowanego Modelu Pomocy Społeczności LGBTQIAP+, skupionego na czterech filarach: udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, działaniu w Komitecie Monitorującym Środki Europejskie dla Małopolski oraz edukacji obywatelskiej. Jakie są efekty naszych działań? Przedstawiamy raport!

Serdecznie dziękujemy za udział w projekcie:

  • Zespołowi Prawnemu Federacji Znaki Równości, który przez 210,5 godziny pracował w ramach projektu nad udzielaniem nieodpłatnej pomocy prawnej osobom ze społeczności LGBTQIAP+, w tym przede wszystkim w konsultacjach i całościowym prowadzeniu postępowań w sprawie korekty tzw. markera płci w dokumentach,
  • edukatorkom, edukatorom i osobom zaangażowanym w popularyzację treści o Europejskiej Karcie Praw Człowieka,
  • osobom zaangażowanym w pracę nad Monitoringiem Środków EU dla Małopolski,
  • Federacja Znaki Równości serdecznie dziękuje również Fundacji Tęcza po Burzy za współpracę przy realizacji projektu pt. Zintegrowany Model Pomocy Społeczności LGBTQIAP+ i realizowanie w ramach projektu działań związanych z pomocą psychologiczną, a w szczególności za zasoby merytoryczne, na których opierała się realizacja projektu, tj. za autorską koncepcję Fundacji Tęcza Po Burzy w postaci Mapy Wsparcia, za metodologię rozpoznawania potrzeb osób proszących o pomoc, jak również za metodologię oceny pracy osób eksperckich świadczących pomoc.

Działanie było współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Projektu „Building Bridges – Civic Capital in Local Communities”, realizowanego ze środków programu CERV, finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości”, na lata 2021 – 2027.

Powiązane wpisy

Building Bridges – Raport i podsumowanie projektu

Znaczenie wsparcia społecznego dla zdrowia psychicznego osób LGBTQIAP+

Techniki radzenia sobie ze stresem dla osób LGBTQIAP+