Krakowskie Centrum Równości DOM EQ

Czyżówka 43 -

to adres, pod którym każdy może czuć się jak u siebie w domu.

To miejsce, stworzone z myślą o osobach LGBT+. Tu możesz być sobą i czuć się z tym wspaniale! 

Wiemy, że możesz mieć obawy. Czasem świat uczy nas nieufności. Może boisz się, że ktoś będzie Cię oceniał. Że nikogo tu nie znasz. Że nie będziesz tu pasować. Może zastanawiasz się, czy nie będzie dziwnie. I nie wiesz, czy lepiej przyjść samemu/samej, czy w towarzystwie…

Posłuchaj: w ogóle się tym nie przejmuj. Po prostu przyjdź.

Krakowskie Centrum Równości DOM EQ to 120 m kw bezpiecznej przestrzeni. Dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i otwartej dla wszystkich. Lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i heteroseksualnych.  A także dla osób nie identyfikujących się z żadną tożsamością płciową i seksualną.

Zobaczysz, że już od progu poczujesz się jak w rodzinie. W rodzinie, która nie ocenia, nie poucza i nie przykleja etykietek. Przywita Cię ciepła atmosfera i przyjazne twarze. Przy odrobinie szczęścia załapiesz się na świeże ciasto. Poznasz normalnych, kolorowych i radosnych ludzi.

W naszym kalendarium, na Facebooku lub Instagramie sprawdzisz, co aktualnie dzieje się w DOM EQ. A jest z czego wybierać. Regularnie znajdziesz tu:

Sporo, prawda? A my wciąż mamy nowe pomysły. Na pewno więc znajdziesz coś dla siebie. 

Jest jednak kilka rzeczy, na które nie ma miejsca w DOM EQ: uprzedzenia, brak szacunku i używki. To musisz zostawić na progu.

Czekamy na Ciebie na Starym Podgórzu na ulicy Czyżówka 43, w pobliżu ronda Matecznego. Szukaj domu z czerwonym dachem i zieloną bramą. 

Do zobaczenia!

Potrzebujesz wsparcia?

Chcesz z nami pracować?

Po prostu przyjdź, zadzwoń lub napisz.