zrzeszenie fundacji i stowarzyszeń wspierających społeczność LGBT+
zrzeszamy organizacje działające lokalnie, jak i o zasięgu ogólnopolskim
wsparcie prawne i psychologiczne dla osób LGBT+
bezpieczna przestrzeń w Krakowskim Centrum Równości DOM EQ
informacyjny periodyk Biuletyn Znaki Równości
integracja środowiska LGBT+ z lokalnym biznesem na LGBT+ Business Networking Meeting
kształtowanie, rozwój i integracja społeczności LGBT+
walka z dyskryminacją, szczególnie na tle tożsamości płciowej i seksualnej
budowa społeczeństwa otwartego, równego i różnorodnego
Tak właśnie, 7 listopada 2016 roku, powstała Federacja Znaki Równości. Przyświecał nam wspólny cel: utworzenie Krakowskiego Centrum Równości DOM EQ. Miejsca dla osób LGBT+, naszych rodzin i przyjaciół.
Prezes Zarządu
Na co dzień pracuje jako inspektor ochrony danych w korporacji, a po godzinach od wielu lat angażuje się w działalność społeczną. Jako radca prawny świadczył pomoc rozmaitym organizacjom pozarządowym, dziś wspiera nas swoim optymizmem i dobrą energią. Uwielbia podróże, zna trzy języki obce i uczy się kolejnych.
Wiceprezeszcze Zarządu
Możesz mówić jex też Manu. W Federacji Znaki Równości działa od 2020 roku. Zajmuje się komunikacją, tworzy tęczowe wydarzenia, edukuje i współpracuje z instytucjami kultury i jednostkami miejskimi, budując włączające miasto.
Jest osobą współautorską i współtwórczą formatów takich jak m.in. 1. w Polsce Transinkluzywne Targi Pracy Beyond Labels i Tęczowe Kobi*ty.
Oprócz działań w FZR angażuje się w liczne projekty i ruchy, takie jak Krakowska Manifa, popularyzujący queerstorię Europy Wschodniej projekty Eastern Queerope i akcję wsparcia wzajemnego EuforJa skupioną na pozyskiwaniu środków na bindery i gafy dla transpłciowych osób.
Wiceprezeska Zarządu
Aktywista działający na rzecz praw osób LGBTQIAP+, specjalista ds. różnorodności, równości i inkluzji (DEI), trener biznesowy oraz edukator oddany kwestiom sprawiedliwości społecznej.
Jego szerokie doświadczenie w tej dziedzinie zostało docenione Polską Nagrodą Różnorodności 2023.
Współautor książki „Transformacja”, współzałożyciel Krakowskiego Centrum Równości DOM EQ oraz osoba członkowska III kadencji Rady ds. Równego Traktowania przy Urzędzie Miasta w Krakowie.
Współproducent i współtwórca formatu 1. w Polsce Inkluzywnych Targów Pracy – Beyond Labels.
Członek Zarządu
Adam od kiedy tylko pamięta wolontariował w przeróżnych organizacjach, aż w końcu trafił do nas. Samorzecznik w spektrum autyzmu, autor Kart Komunikacyjnych wspierających komunikację i szerzących świadomość o niepełnosprawnościach niewidocznych. W trakcie pisania dyplomu z pracy socjalnej, która jest jedną z jego hiperfiksacji. Żywa encyklopedia zwierzęcych ciekawostek i szydełkowiec na emeryturze.
Członek Zarządu
Pracownik Biedronki, Home Barista i pomocnik DOM EQ. Nasz grantowy ogarniacz i reprezentant queerowych głosów w Komitecie Monitorującym Fundusze Unijne dla Małopolski na lata 2021-2027.
Lubi odwiedzać kawiarnie, słuchać podkastów o polityce, kocha musical Hamilton.
Prowadzi TikTok o kawie, uwielbia robić kawę.
Każda osoba która się do niego zbliży dostanie pyszną kawę.
Członkini Zarządu
Fundraiser
Dawid, dla bliskich Dawcio, to nasz fundraiser. To on dba o dobre stosunki Federacji z krakowskimi korporacjami oraz wciąż pozyskuje nowe środki na wszystkie szalone pomysły! Koordynował pracę przy otwarciu DOM EQ, organizował Tatuaże Równości, czy kampanię Wspieram Miłość. W wolnych chwilach gotuje i karmi innych, podróżuje, najchętniej ze swoim psem oraz po cichu planuje jak zmienić świat na bardziej tęczowy.
Sekretarz Komisji Rewizyjnej
Zawodowo zajmuje się teorią i praktyką komunikacji, obecnie pracuje w jednej z dużych międzynarodowych firm z branży bankowej, gdzie dodatkowo co-lideruje pracowniczej grupie LGBTQ+ polskiego oddziału firmy.
Z wykształcenia jest polonistą i historykiem filozofii (oba kierunki studiów wybrał aby odnieść spektakularny sukces finansowy, na który wciąż czeka).
W wolnych chwilach łapczywie pochłania rozmaite produkcje filmowe z różnych zakątków świata.
Członek Komisji Rewizyjnej
Kulturoznawca i filolog. Na co dzień nauczyciel akademicki i doradca w obszarze poradnictwa okołotestowego HIV/AIDS w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym w Krakowie. Aktywistycznie działa w ruchach na rzecz równości społecznej, a naukowo zajmuje się społeczną historią HIV oraz AIDS, antropologią organizacji oraz osobami uchodźczymi i migranckimi LGBTQ+. Prowadzi również antropologiczne badania nad nowymi biotechnologiami w obszarze prewencji HIV oraz AIDS (PrEP, TasP, U=U) wśród MSM.
Członkini Komisji Rewizyjnej
Ela na co dzień pracuje w korporacji, gdzie uwielbia się uczyć i wymyślać usprawnienia. W poprzedniej pracy rozkręciła od zera network LBGT+, który obecnie liczy ponad 100 członków i ciągle rośnie, podobne plany ma względem obecnego miejsca pracy.
Prywatnie fanka książek, grania na konsoli i w planszówki, robienia na drutach. Mama i dom tymczasowy dla białaczkowych kotków. Mieszkała w kilku krajach i ciągle kocha podróżować, obecnie uczy się norweskiego.
Koordynatorka
Marianna – przez każdego nazywana inaczej, czy to Ciocia, czy to Bunia, czy to po prostu Mania lub Marianka – to nasza Koordynatorka! W DOM EQ zajmuje się wszystkim po trochu, od opieki nad wolontariuszkami i wolontariuszami, przez papierkową robotę, aż po podlewanie kwiatów. Poza Domkiem ilustratorka śmieszków do internetów, adoptowana matka dwóch kotków oraz fanka targów i konwentów komiksowych.
Koordynatorka Tarnowskiego Centrum Równości
Z wykształcenia psycholożka, odkilku lat pracująca w zawodzie. Brała udział w powstaniu stowarzyszenia „Tęczowy Tarnów”, w którym nadal pozostaje aktywną działaczką.
We współpracy z Federacją Znaki Równości zdobywa wiedzę z zakresu skuteczniejszej pracy na rzecz tworzenia bezpieczniejszych przestrzeni dla społeczności queerowej i zajmuje stanowisko koordynatorki w nowopowstającym Centrum Społeczności w Tarnowie.
W wolnym czasie hobbistycznie zajmuje się grafikami informacyjnymi, graniem w gry single- i multiplayerowe oraz opieką nad dwoma niszczycielami światów (papugami).
Wynikiem naszych działań jest równość!
Poznaj organizacje członkowskie Federacji Znaki Równości i dowiedz się jak Twoje 1,5% może realnie wesprzeć tęczową społeczność!